Talno ogrevanje - suhomontažni sistem

Pri adaptacijah starih zgradb se pogosto pojavijo potrebe po vgradnji talnega ali stenskega ogrevanja, saj se običajno investitorji odločijo za vgradnjo ogrevalnega sistema, ki bi deloval najbolj učinkovito in tudi najbolj varčno.

 

 

titan uponor siccus montaza talno ogrevanje

Hitro prekrivanje sistema talnega ogrevanja s Knauf Brio ploščami (foto: Bernd Dücke)

 

 

Nemalokrat pa se ob takšni odločitvi pojavijo težave z razpoložljivo višino tal, ki je potrebna za zadostno toplotno izolacijo in vgradnjo talnega ogrevanja, in pa problemom maksimalno še dovoljene obremenitve talne konstrukcije (npr.: pri lesenih medetažnih konstrukcijah).

Ena od rešitev omenjenih težav je sistem suhomontažnega talnega ogrevanja Uponor SICCUS, ki omogoča hitro in čisto vgradnjo s pomočjo posebnih suhomontažnih talnih plošč. S tem je zagotovljena takojšnja vselitev (tal ni potrebno sušiti pred vgradnjo zaključnih talnih oblog).

 

 

titan uponor siccus montaza

Razdelitev plošče za prenos toplote z enostavnim krivljenjem

 

 

Štirje prefinjeni elementi

Sistem Uponor SICCUS je sestavljen iz štirih elementov: suhomontažne plošče, plošče za prenos toplote, ogrevalnih cevi ter PE folije. V kombinaciji s suhomontažnimi, predfabriciranimi ploščami iz mavčnih vlaken (npr. Knauf Brio) se doseže zelo majhna statična obremenitev (samo 25 kg/m2). To predstavlja pomembno prednost pri vgradnji tega sistema na lesene konstrukcije (lesene hiše). Sama sestava tal zagotavlja odlične pogoje za hitro regulacijo temperature (hiter odzivni čas).

 

 

titan uponor siccus

Samo štirje osnovni elementi sistema: suhomontažna izolacijska plošča, plošča za prenos toplote, ogrevalna cev in PE folija

 

 

Suhomontažne plošče za vsakršno podlago

Integrirani utori na suhomontažni plošči se popolnoma prilegajo plošči za prenos toplote in Uponorjevim ogrevalnim cevem. Suhomontažno ploščo je potrebno enostavno položiti na tla, katera morajo biti poravnana, in, če je potrebno, tudi dodatno toplotno izolirana. V tako položene plošče je potrebno vstaviti ploščo za prenos toplote tam, kjer so predvidene ogrevalne cevi. Na koncu se vgradijo še Uponorjeve ogrevalne cevi (MLCP 14x2 mm ali PE-Xa 14x2 mm).

Razmak med cevmi je odvisen od ogrevalnih zahtev in je lahko 150 mm, 225 mm ali 300 mm. Med Uponorjevo suhomontažno ploščo in suhomontažno predfabricirano ploščo iz mavčnih vlaken je potrebno vgraditi PE folijo debeline min. 0,2mm.

 

 

titan uponor siccus2

Posebna oblika utora (v obliki črke omega) na plošči za prenos toplote omogoča odličen prenos toplote

 

 

Vgradna višina

Pri modernizaciji stare zgradbe ali tudi gradnji nove zgradbe je konstrukcijska vgradna višina sistema talnega ogrevanja izredno pomembna. Sistem Uponor SICCUS je najtanjši suhomontažni sistem vgradnje talnega ogrevanja saj znaša minimalna vgradna višina samo 43 mm. Pri novih zgradbah se bo vgradna višina povečala med 56 mm in 65 mm, kar je odvisno od specifičnih zahtev po dodatni udarno-zvočni izolaciji.

Poleg navedenega nudi Uponor široko paleto proizvodov za sistem vodovoda, radiatorskega ogrevanja in ploskovnega ogrevanja. Za detajlne informacije kontaktirajte podjetje TITAN d.d., ki je uradni zastopnik podjetja Uponor v Sloveniji.

 

 

Prednosti:
•    nizka vgradna višina tal: od 43 mm
•    kratek čas vgradnje
•    če se kombinira s suhomontažnimi talnimi ploščami so tla takoj pohodna
•    minimalna statična teža: 25 kg/m2 s suhomontažnimi talnimi ploščami in 61 kg/m2 s cementnim estrihom KB 650
•    primerno za univerzalno uporabo suhomontažnih plošč
•    hiter odzivni čas z majhno akumulacijo
•    popolna svoboda pri postavljanju opreme in pohištva, ni vidnih radiatorjev, ki ovirajo kreativnost pri projektiranju
•    toplotna oddaja preko velike površine omogoča nižjo temperaturo zraka za 1-2°C v primerjavi s konvencionalnimi radiatorji.

 

 

Več na www.uponor.si
 

Titan d.d.
   
Ime in priimek:
Naslov:
Pošta in kraj:
Vaš e-poštni naslov:
Kontakni telefon:
Zadeva:
Sporočilo:
  Pošljite kopijo sebi
 
Zaradi varnosti vas prosimo če prepišete naključno generirano kodo v spodnje vnosno polje. Če koda ni berljiva kliknite nanjo in bo sistem naložil drugo kodo
Varnostna koda:
 
Soglasje Soglašam, da moje posredovane osebne podatke lahko zberete in uporabite za namen priprave informativne ponudbe. V kolikor je za pripravo svetovanja ali informativne ponudbe potrebna soudeležba partnerskega podjetja (izvajalca monterskih storitev), soglašam, da obdelovalec (spletni portal www.varcevanje-energije.si) za pripravo ponudbe posreduje oddano povpraševanje ustreznemu partnerskemu podjetju. Več v Obvestilu o zasebnosti.
 
 

IZKORISTI UGODNO PONUDBO

Net metering, ki je trenutno še v veljavi, lahko izkoristite do konca leta 2023. Podjetje Enertec, z blagovno znamko Moja Elektrarna, s praktičnimi izračuni ponazori primerjavo sedanjih pogojev neto meritev za samooskrbo z elektriko s prihodnjimi, ter vam za sončno elektrarno...

Preverite akcijsko ponudbo za tandem - toplotne črpalke Bosch in prezračevalni sistemi Sabiana in si zagotovite posebne pogoje nakupa. Med sistemi za ogrevanje, hlajenje in prezračevanje spoznajte sistem, ki vam omogoča priročno in celovito rešitev na enem mestu.

V podjetju SONCE so razvili poslovni model, s katerim si lahko podjetja brez finančnega vložka zagotovijo nižjo, predvsem pa stabilno ceno elektrike in okolju prijazno energijo. Ponujajo jim možnost za sklenitev služnostne pogodbe za namestitev opreme, s katero bodo prišli do lastne naprave. Edini pogoj je, da...

Toplotna črpalka Stiebel Eltron LWZ se že nekaj let potruje kot toplotna črpalka za nove hiše, ki nima konkurence. Služi za priročno ogrevanje, prezračevanje in hlajenje nove hiše v...

baner naročilo revije sept23
 
ponudniki toplotnih

S klikom na posamično podjetje dostopate do tehničnih karakteristik ponudnikov TOPLOTNIH ČRPALK zrak – voda

fotovoltaicne-elektrarne
Posodobljen akcijski načrt OVE za sončne elektrarne predvideva cca. 10% rast letno. Do leta 2020 naj bi dodatno inštalirali 161 MW sončnih elektrarn. S sprejetjem Uredbe o samooskrbi…
ogrevanje
Toplotne črpalke prestrezajo energijo zemlje, zraka ali vode. Ob primerjavi sistemov za toplotne črpalke lahko kljub višjim stroškom investicije…
pasivna-hisa
Za ogrevanje, hlajenje, pripravo tople vode, klimatizacijo in razsvetljavo v pasivni ali skoraj nič - energijski hiši potrebujejo tako malo energije…
Gradnja in obnove
DOBRA PRAKSA GRADNJA in OBNOVE
Do leta 2020 naj bi po evropskih smernicah, ki jim sledi tudi Slovenija, razvoj gradnje energijsko učinkovitih stavb dosegel nivo skoraj nič – energijske hiše.