Pasivno je z Lumarjem aktivno

Visoko bivalno ugodje je eno osnovnih vodil pri razvoju pasivne hiše Lumar. Stalno vlaganje v razvoj in izboljšava tehnoloških procesov, uporaba boljših materialov in izkušnje iz referenčnih hiš omogočajo, da vam danes za gradnjo pasivnih montažnih hiš lahko ponudijo optimirane hiše, grajene s tehnologijo Lumar PASIV.

Visoko bivalno ugodje je eno osnovnih vodil pri razvoju pasivne hiše Lumar. Stalno vlaganje v razvoj in izboljšava tehnoloških procesov, uporaba boljših materialov in izkušnje iz referenčnih hiš omogočajo, da vam danes za gradnjo pasivnih montažnih hiš lahko ponudijo optimirane hiše, grajene s tehnologijo Lumar PASIV.

 

Zakaj pasivna?

Zato, ker je visoko bivalno ugodje ena najpomembnejših lastnosti vašega novega doma. Zato, ker se moramo zavedati pomena energijske učinkovitosti in trajnostnega razvoja, saj imamo na voljo le eno zemljo. Prav tako zaloge fosilnih goriv niso neskončne. To so osnovna vodila pri razvoju pasivne hiše, grajene s tehnologijo Lumar PASIV, s prvo slovensko certificirano tehnologijo za gradnjo pasivnih montažnih hiš.

 

Maksimalno ugodje ob minimalni porabi

Pasivna hiša je mnogo več kot energijsko optimiran objekt. Zato vam pri izbiri materialov pri Lumarju ponudijo najboljše in zdravju prijazne naravne materiale. Lesena nosilna konstrukcija je zvočno in toplotno izolirana s celulozno izolacijo ter fasado z lesno-vlaknenimi fasadnimi ploščami. Uporabljeni materiali zagotavljajo, da je konstrukcija difuzijsko odprta. Odlična toplotna zaščita ovoja (U<0,1 W/m2K), minimalne toplotne in prezračevalne izgube ter ustrezna zrakotesnost ovoja omogočajo, da je potreba po toploti za ogrevanje v pasivnih hišah manjša od 15 kWh/m2a (kar lahko enačimo s porabo 1,5 l kurilnega olja na m2 na leto). Odlična izolacija ovoja, detajli, izvedeni brez  toplotnih mostov in za pasivne hiše primerno stavbno pohištvo, zagotavljajo višje notranje površinske temperature, kar pripomore k manjši asimetriji sevanja in posledično k višjemu bivalnemu ugodju v prostorih.

 

Certificirana kakovost

Pri Lumarju se zavedajo, da je pasivna hiša več kot skupek odličnih komponent. Odločilnega pomena sta pravilno načrtovanje vseh detajlov ter kakovostna in natančna izvedba. Kot prvi slovenski proizvajalec so tehnologijo za gradnjo pasivnih hiš certificirali na Passivhaus inštitutu v Nemčiji, kjer so razvili koncept pasivne hiše. Certifikat dokazuje, da so konstrukcija kot tudi detajli resnično v skladu s standardi pasivne hiše. Na osnovi dosedanjih izkušenj, znanj s področja pasivnih hiš in certificirane tehnologije bodo poskrbeli, da bo vaša hiša resnično pasivna.

 

Izjave strank

Družina Petkovšek/Rode iz Iga: »Sedaj, ko že nekaj časa bivam in uživam v moji pasivni hiši, vidim, da je bila odločitev vsekakor pravilna. Pred vselitvijo sva z Mojco slišala veliko napačnih predstav o bivanju v pasivni hiši, vendar je življenje popolnoma običajno, le udobnejše, prijetnejše in cenejše. Ena teh napačnih predstav je povezana z odpiranjem oken, seveda lahko tudi v najini hiši odpirava okna, a za to ni več nikakršne potrebe. Samodejno prezračevanje je čudovita stvar, sedaj ne rabiva več razmišljati kdaj bova odpirala okna, da prezračiva. Gostje so vedno znova navdušeni nad zrakom v hiši. Strošek energije za ogrevanje je zanemarljiv (50-60 eur na leto). Sončni in notranji dobitki so res neverjetni, sedaj vidim, da imajo izredno velik vpliv na energijsko bilanco hiše. Ko na leden zimski dan sije sonce, se potreba po ogrevanju drastično zmanjša in ko stojiš ob oknu nikakor ne moreš ugotoviti, da je zunaj hladno, saj je tudi ob oknu temperatura izredno visoka. Vesel sem, da sem vseskozi sodeloval z ljudmi, ki sem jim zaupal in so »obljubo« pasivne hiše tudi uresničili.«

 

lumar_hisa_Druzina_Petkovsek_Rode

 

 

Družina Kozin iz Ljubljane: »Za hišo Lumar sva se odločila zaradi referenc in strokovnega pristopa. Dela so bila izvedena v roku. Vse težave smo reševali sproti in v obojestranskem zadovoljstvu. Po treh mesecih bivanja v novi hiši smo z bivanjem v njej zadovoljni na kvadrat. Nekateri vlagajo v avto, mi pa smo vložili v hišo z maksimalnim ugodjem in investicija se nam je zelo obrestovala.«

 

lumar_hisa_Druzina_Kozin

 

 

 

Družina Urbančič iz Kobarida: »Z argumenti so me prepričali za pasivno gradnjo in sedaj o čem drugem ne bi niti razmišljal. Slabih strani pasivne hiše pravzaprav ni, dobrih je mnogo; dobro počutje, zmeraj svež zrak, letni stroški ogrevanja 50 do 60 EUR in dobra kapacitivnost.«

 

lumar_hisa_Druzina_Urbancic

Več na www.lumar.si

Kontaktirajte ponudnika

"*" indicates required fields

 

Več iz teme:

POVEZANI ČLANKI

SORODNE VSEBINE