V boj proti podnebnim spremembam se vključuje vse več okoljsko zavednih podjetij, ki želijo pri produkcijskih procesih ter trajnostno usmerjenostjo dosegati ogljični odtis ter z dobrim zgledom vplivati tudi na druge.

Takšen primer je skupina Xella. S pravilno izbiro trajnostno in energetsko učinkovitih materialov, kakor tudi s svojimi ravnanji, prispevajo k blaženju podnebnih sprememb pri gradnjah in obnovah. Pri proizvodnji toplotne izolacije Multipor bodo izravnali izpuste CO2, s čimer bo Multipor postala prva ogljično nevtralna Xellina blagovna znamka.

 

ogljicni odtis Toplotna izolacija Multipor

 

Kako zmanjšati ogljični odtis izdelka?

Že zdaj izpuste CO2, tiste, ki nastanejo med proizvodnjo, in tiste, ki so posledica predelave surovin, embalaže, logistike in odlaganja, izravnavajo z nakupom prostovoljnih emisijskih kuponov v sodelovanju s podjetjem ClimatePartner. Skupina Xella je izbrala dva certificirana projekta za varovanje podnebja v Evropi, ki pomembno prispevata k boju proti globalnemu segrevanju. Prvi takšen projekt je v občini Lichtenau v Nemčiji, kjer gre za ponovno namakanje in renaturacijo šotišča, ki lahko shrani velike količine CO2. Drugi projekt so vetrna polja v Svetem Nikoli v severovzhodni Bolgariji, ki proizvajajo energijo iz vetra brez fosilnih goriv.


Kaj je ClimatePartner?

Podjetje ClimatePartner GmbH je bilo ustanovljeno leta 2006. Poslovne enote ima v Nemčiji, Avstriji in Švici. Podjetje ponuja rešitve za varovanje podnebja, med drugim pomaga pri izračunu in zmanjševanju izpustov CO2, pri izvajanju strategij za varovanje podnebja in izravnavi izpustov CO2 s projekti za varovanje podnebja. Na ta način lahko podjetja in izdelki postanejo podnebno nevtralni.


Toplotna izolacija Multipor nevtralen ogljicni odtis

Oba projekta izravnave izpustov skupine Xella, regijski projekt renaturacije šotišča v Lichtenau v Nemčiji in vetrni park v Svetem Nikoli v Bolgariji


Kaj pomeni ogljični odtis in kaj ogljična izravnava?

Besedna zveza ogljčni odtis (angl. »carbon footprint«) se uporablja za prikaz količine izpustov ogljikovega dioksida (CO2) in drugih toplogrednih plinov, za katere so lahko odgovorni tako posamezniki ali organizacije - podjetja. Ogljična izravnava je instrument za varovanje podnebja, s katerim se toplogredne pline izravna z zmanjšanjem ali shranjevanjem drugje. Ogljična izravnava ponuja priložnost izravnave izpustov, ki se jih je težko izogniti ali pa bi bilo to predrago, na način, da se financira projekte za varovanje podnebja, v okviru katerih shranjujejo ali zmanjšujejo izpuste.


Fasadni sistemi

Skladno s spremembami so pri skupini Xella spremenili podobo znamke, od zdaj naprej je Multipor oblečen v zeleno, od logotipa do embalažne folije. Nova podoba blagovne znamke ponazarja, da ekološko razmišljanje in delovanje pri Xelli ni le nov trend, ampak je zasidrano v samem jedru podjetja. Mineralne izolacijske plošče Multipor se lahko pohvalijo z odličnimi izolacijskimi lastnostmi, pomagajo zmanjšati energetsko potrebo za ogrevanje oziroma hlajenje stavb ter zagotavljajo uravnoteženo notranjo klimo in tako omogočajo bolj zdrave življenjske pogoje. »Nova celostna podoba Multipor krepi identiteto znamke in izpostavlja njene trajnostne lastnosti,« pravi Martin Kindt, vodja inovativnega in strateškega trženja pri Skupini Xella.


Kako deluje izravnava v primeru izolacije Multipor?

Ogljičnega odtisa znamke Multipor ne izboljšujemo samo z različnimi posameznimi ukrepi, npr. z nameščanjem solarnih plošč na naše tovarne, ampak obenem izvajamo tudi izravnavo tistega dela ogljičnega odtisa znamke, ki se mu ni mogoče izogniti.

Z namenom izravnave ogljičnega odtisa smo izbrali dva projekta v Evropi, ki pomembno prispevata k boju proti globalnemu segrevanju.


Mineralna, ekološka in negorljiva toplotna izolacija Multipor ima izjemne lastnosti, je negorljiva, paroprepustna in kapilarno aktivna. Zahvaljujoč izključno mineralni sestavi jo je mogoče 100-odstotno reciklirati. Plošče Multipor so narejene iz naravnih surovin, ki ne vsebujejo vlaken ali drugih škodljivih snovi. Zaradi posebnih lastnosti materiala so mineralne izolacijske plošče Multipor trajnostna in pametna izbira za vse vrste gradnje od kleti do strehe, pa naj gre za adaptacijo ali gradnjo hiše, za stanovanjske, poslovne in industrijske objekte.

 

Toplotna izolacija Multipor

Ali izravnava pripomore k zmanjšanju izpustov CO2?

Ukrep izravnave za izpuste, ki se jim ni mogoče izogniti, je pravi korak v smeri jasnega in transparentnega prikaza podnebnih ciljev. Izravnava omogoča, da stranke dobijo podnebno nevtralen izdelek, kot je Multipor. Ker je o samem zmanjševanju izpustov CO2 treba razmišljati bolj celostno, so si v okviru Xelline trajnostne strategije ESG zadali jasne cilje. Eden od ciljev je zmanjšati intenzivnost izpustov CO2 za 30 % do leta 2030 (v primerjavi z izhodiščnim letom 2019). Da bi dosegli ta cilj, so določili ukrepe in načrt izvajanja, usmerjene predvsem v varčevanje z energijo in učinkovitejšo uporabo energije v proizvodnji.

S svojimi gradbenimi in izolacijskimi materiali si prizadevajo izboljšati ogljični odtis stavb skozi njihovo celotno življenjsko dobo.


Vsa morebitna dodatna vprašanja napišite v spodnji kontaktni obrazec, kjer vam bomo poskušali odgovoriti v najkrajšem času.


Xella d.o.o.
   
Ime in priimek:
Naslov:
Pošta in kraj:
Vaš e-poštni naslov:
Kontakni telefon:
Zadeva:
Sporočilo:
  Pošljite kopijo sebi
 
Zaradi varnosti vas prosimo če prepišete naključno generirano kodo v spodnje vnosno polje. Če koda ni berljiva kliknite nanjo in bo sistem naložil drugo kodo
Varnostna koda:
 
Soglasje Soglašam, da moje posredovane osebne podatke lahko zberete in uporabite za namen priprave informativne ponudbe. V kolikor je za pripravo svetovanja ali informativne ponudbe potrebna soudeležba partnerskega podjetja (izvajalca monterskih storitev), soglašam, da obdelovalec (spletni portal www.varcevanje-energije.si) za pripravo ponudbe posreduje oddano povpraševanje ustreznemu partnerskemu podjetju. Več v Obvestilu o zasebnosti.
 
 

Povezane vsebine


 

IZKORISTI UGODNO PONUDBO

Se želite na novo zaposliti? Veto Group združuje skupino uspešnih prodajnih centrov za ogrevanje, hlajenje, prezračevanje. Z odgovornim delom do zaposlenih in strank medse vabijo nove sodelavce. Če iščete dolgoročno zanesljivo delo, vabimo da prijavo za delo oddate TUKAJ!

V podjetju SONCE so razvili poslovni model, s katerim si lahko podjetja brez finančnega vložka zagotovijo nižjo, predvsem pa stabilno ceno elektrike in okolju prijazno energijo. Ponujajo jim možnost za sklenitev služnostne pogodbe za namestitev opreme, s katero bodo prišli do lastne naprave. Edini pogoj je, da...

Preverite akcijsko ponudbo 2022 za tandem - toplotne črpalke Bosch in prezračevalni sistemi Sabiana in si zagotovite posebne pogoje nakupa. Med sistemi za ogrevanje, hlajenje in prezračevanje spoznajte sistem, ki vam omogoča priročno in celovito rešitev na enem mestu.

Če imate težave z vlago, želite pravočasno poskrbeti za klimo poleti, ali ste v dilemi kateri ogrevalni sistem je z vidika porabe energije optimalen za vas, vam priporočamo stopiti v stik s podjetjem Tersus. Spoznajte ekipo izkušenih mojstrov, ki poskrbijo za ugodno in prijetno bivanje. Njihova celovita ponudba...

Toplotna črpalka Stiebel Eltron LWZ se že nekaj let potruje kot toplotna črpalka za nove hiše, ki nima konkurence. Služi za priročno ogrevanje, prezračevanje in hlajenje nove hiše v...

baner naročilo revije
 
ponudniki toplotnih

S klikom na posamično podjetje dostopate do tehničnih karakteristik ponudnikov TOPLOTNIH ČRPALK zrak – voda

fotovoltaicne-elektrarne
Posodobljen akcijski načrt OVE za sončne elektrarne predvideva cca. 10% rast letno. Do leta 2020 naj bi dodatno inštalirali 161 MW sončnih elektrarn. S sprejetjem Uredbe o samooskrbi…
ogrevanje
Toplotne črpalke prestrezajo energijo zemlje, zraka ali vode. Ob primerjavi sistemov za toplotne črpalke lahko kljub višjim stroškom investicije…
pasivna-hisa
Za ogrevanje, hlajenje, pripravo tople vode, klimatizacijo in razsvetljavo v pasivni ali skoraj nič - energijski hiši potrebujejo tako malo energije…
Gradnja in obnove
DOBRA PRAKSA GRADNJA in OBNOVE
Do leta 2020 naj bi po evropskih smernicah, ki jim sledi tudi Slovenija, razvoj gradnje energijsko učinkovitih stavb dosegel nivo skoraj nič – energijske hiše.