V zadnjem času smo se znašli v neverjetnih okoliščinah. Spremenilo se je naše dnevno vedenje, situacija je prav tako vplivala na naše razmišljanje. Že dolgo samooskrba s prehrano, naravnimi viri in drugimi dobrinami ni bila tako pomembna. Verjetno se vsi še bolj zavedamo dejstva, da je Slovenija dežela gozdov in da je les obnovljiv, domač energetski vir. Les, ki se sicer uporablja na številnih področjih, je nadvse dobrodošel tudi v segmentu ogrevanja naših domov in objektov. Večina nas je čas karantene izkoristila za temeljito pospravljanje svojih domov, urejanje vrtov, delo na kmetijah. Posvetili smo se svojim najbližjim in načrtovali prihodnost. Če sodite med tiste, ki so misli usmerili tudi v prenovo ogrevanja doma in drugih vaših objektov ali tiste, ki gradijo novo hišo, vam predstavljamo sodobno peč na drva Windhager LogWIN.

 

Peč na drva Windhager za novogradnjo ali prenovo

Kakšen način ogrevanja izbrati?


Uplinjevalna peč na drva LogWIN Klassik, podjetja Windhager, s katero lahko dosežete zelo učinkovito in zanesljivo ogrevanje.  Z uporabo jamčijo izjemno varčno ogrevanje in do okolja prijazno delovanje. In kar je zelo pomembno, te peči na drva postavljajo visoke standarde ogrevanja in resnično visoko udobje bivanja. Peči na drva Windhager vas bodo prepričale tudi z enostavnim upravljanjem v slovenskem jeziku in privlačno ceno.


Windhager pec na drvaPeč na drva Windhager - udobje in vrhunska izvedba

Udobje in vrhunska izvedba uplinjevalne peči na drva Windhager LogWIN Klassik 

Velika XXL odprtina polnilne komore te peči na drva omogoča preprosto nalaganje 1/2 ali 1/3 metrskih polen. Obenem velik polnilni prostor prostornine 145 litrov omogoča dolgo ohranjanje žerjavice in preprosto nalaganje polen brez potrebe po ponovnem kurjenju. V zimskih dneh, če le hiša ni zelo potratna, večinoma zadostuje polnjenje komore le enkrat dnevno. Z avtomatskim vžigalnim sistemom (opcijsko) te peči na drva zagotovijo avtomatski vžig– bodisi takoj, bodisi kasneje, ko se po daljšem nedelovanju peči na drva ponovno pojavi potreba po ogrevanju bivalnih prostorov

Windhager pec na drva LogWIN KlassikUplinjevalne peči na drva Windhager LogWIN Klassik –doslej  investicija še ni bila tako ugodna!

Prilagodljive peči na drva

Patentirana, modularno sestavljena zgorevalna komora peči na drva vzdrži najvišje termične in mehanske obremenitve in zagotavlja dolgo življenjsko dobo naprave. Material zgorevalne komore te peči na drva namreč ne predstavlja obrabljivi del kotla. Tudi velika polnilna komora peči je izdelana iz kvalitetne kotlovske pločevine debeline 6 mm.


 

 

Izračun toplotne moči kotla za ogrevanje


Izracun toplotne moci za ogrevanje kotlovnica dimnik regulacijaUporaba lesne biomase v energetske namene je pri nas prisotna že od nekdaj, še nikoli pa ni bila tako dostopna, učinkovita in udobna, kot je z najsodobnejšo tehnologijo danes. Medtem, ko je ogrevanje z lesom včasih veljalo za umazano, prašno in z veliko potrebnega ročnega dela, pa danes izpopolnjena sodobna tehnika skrbi za popolnoma avtomatično delovanje in nadzor nad izgorevanjem, ter upravljanjem s toploto. Visoki izkoristki pri gorenju prinašajo tudi izjemno nizke emisije in minimalni ostanek pepela, s katerim se ravna na preprost način in brez prašenja.


 


Windhager LogWIN Klassik peči na drva odlikuje inovativno upravljanje izgorevanja LambdaTherm (Lambdasonda + Thermocontrol), ki omogoča:

• trajno in čisto izgorevanje,

• izboljšano gorenje,

• stalen nadzor nad temperaturo zgorevalne komore.


Čista kotlovnica in izvirne rešitve

Preostanek pepela, ki ostane po dokončanem izgorevanju, je možno preprosto odstraniti s pomočjo posebne prilagodljive posode za pepel. Nekatere od številnih prednosti, ki jih imajo te peči na drva, je možnost prilagajanja smeri odpiranja vrat kotla (levo/desno), prilagodljiv priključek cevi dimnih plinov, ter kompaktne dimenzije, ki omogočajo lahek transport te peči na drva skozi vsaka vrata z odprtino 70 cm.

 

baner lesna biomasa kotli

Nekatere od številnih prednosti, ki jih ima kotel, so tudi možnost prilagajanja smeri odpiranja vrat kotla (levo/desno), prilagodljiv priključek cevi dimnih plinov ter kompaktne dimenzije, ki omogočajo lahek transport kotla skozi vsaka vrata z odprtino 70 cm.


Izkoristite subvencije Eko sklada

Še en razlog več za vgradnjo sodobne peči na polena  je subvencija Eko sklada. Višina subvencije znaša do 60 % priznanih stroškov naložbe, vendar ne več kot 5.000 evrov na te peči. Eden izmed pogojev za pridobitev subvencije je ustrezna peč, kateremu ustreza Windhager LogWIN Klassik.



VETO d.o.o.
   
Ime in priimek:
Naslov:
Pošta in kraj:
Vaš e-poštni naslov:
Kontakni telefon:
Zadeva:
Sporočilo:
  Pošljite kopijo sebi
 
Zaradi varnosti vas prosimo če prepišete naključno generirano kodo v spodnje vnosno polje. Če koda ni berljiva kliknite nanjo in bo sistem naložil drugo kodo
Varnostna koda:
 
Soglasje Soglašam, da moje posredovane osebne podatke lahko zberete in uporabite za namen priprave informativne ponudbe. V kolikor je za pripravo svetovanja ali informativne ponudbe potrebna soudeležba partnerskega podjetja (izvajalca monterskih storitev), soglašam, da obdelovalec (spletni portal www.varcevanje-energije.si) za pripravo ponudbe posreduje oddano povpraševanje ustreznemu partnerskemu podjetju. Več v Obvestilu o zasebnosti.
 
 

Povezane vsebine

 

Podjetje Veto grup omogoča, da si delovanje peči na drva ogledate v živo v enemu izmed referenčnih objektov, kjer se lahko poleg ogleda ogleda kotlovnice, pogovorite tudi z uporabnikom. Pridobili boste več informacij o izkušnjah o bivanju v hiši z pečjo na drva iz prve roke.

Veto group od leta 2012 ekskluzivno zastopa priznanega proizvajalca kotlov na lesno biomaso Windhager. Avstrijsko podjetje že praktično 100 let razvija inovativne rešitve, ki omogočajo najsodobnejše ogrevanje z pečmi na drva. Visoko tehnološka organizirana proizvodnja, ki sledi ekološkim trendom in zahtevam spreminjajočih standardov, je locirana v mestu Seekirchen blizu Salzburga. Dovolite, da se na kratko predstavimo. Zgodba podjetja Veto group se je pričela 30 let nazaj z ustanovitvijo družinskega podjetja v vasi Žabnica na Gorenjskem. Danes Veto group združuje 10 trgovin na različnih lokacijah po vsej Sloveniji, kjer tržijo material za ogrevanje, hlajenje, vodovod, prezračevanje in kopalnice priznanih evropskih blagovnih znamk.

IZKORISTI UGODNO PONUDBO

Net metering, ki je trenutno še v veljavi, lahko izkoristite do konca leta 2023. Podjetje Enertec, z blagovno znamko Moja Elektrarna, s praktičnimi izračuni ponazori primerjavo sedanjih pogojev neto meritev za samooskrbo z elektriko s prihodnjimi, ter vam za sončno elektrarno...

Preverite akcijsko ponudbo za tandem - toplotne črpalke Bosch in prezračevalni sistemi Sabiana in si zagotovite posebne pogoje nakupa. Med sistemi za ogrevanje, hlajenje in prezračevanje spoznajte sistem, ki vam omogoča priročno in celovito rešitev na enem mestu.

V podjetju SONCE so razvili poslovni model, s katerim si lahko podjetja brez finančnega vložka zagotovijo nižjo, predvsem pa stabilno ceno elektrike in okolju prijazno energijo. Ponujajo jim možnost za sklenitev služnostne pogodbe za namestitev opreme, s katero bodo prišli do lastne naprave. Edini pogoj je, da...

Toplotna črpalka Stiebel Eltron LWZ se že nekaj let potruje kot toplotna črpalka za nove hiše, ki nima konkurence. Služi za priročno ogrevanje, prezračevanje in hlajenje nove hiše v...

baner naročilo revije sept23
 
ponudniki toplotnih

S klikom na posamično podjetje dostopate do tehničnih karakteristik ponudnikov TOPLOTNIH ČRPALK zrak – voda

fotovoltaicne-elektrarne
Posodobljen akcijski načrt OVE za sončne elektrarne predvideva cca. 10% rast letno. Do leta 2020 naj bi dodatno inštalirali 161 MW sončnih elektrarn. S sprejetjem Uredbe o samooskrbi…
ogrevanje
Toplotne črpalke prestrezajo energijo zemlje, zraka ali vode. Ob primerjavi sistemov za toplotne črpalke lahko kljub višjim stroškom investicije…
pasivna-hisa
Za ogrevanje, hlajenje, pripravo tople vode, klimatizacijo in razsvetljavo v pasivni ali skoraj nič - energijski hiši potrebujejo tako malo energije…
Gradnja in obnove
DOBRA PRAKSA GRADNJA in OBNOVE
Do leta 2020 naj bi po evropskih smernicah, ki jim sledi tudi Slovenija, razvoj gradnje energijsko učinkovitih stavb dosegel nivo skoraj nič – energijske hiše.