Marles hiše Maribor, ki je v svoji panogi prepoznavno kot vodilno podjetje na področju razvoja tehnoloških rešitev trajnostne in energetsko varčne gradnje sodobnih stanovanjskih hiš in investicijskih objektov, je zadnja leta ogromno vlagal v razvoj energijsko izjemno učinkovite gradnje, skoraj nič-energijskih hiš. Pri tem so se usmerili v uporabo najsodobnejših tehnoloških rešitev, rabo obnovljivih virov in vgradnjo materialov naravnega izvora. Cilj tega je kupcem omogočiti zdravo bivanje, čim večje bivalno ugodje ter visoka energetska učinkovitost stavb.

 

Marles hise

Skoraj ničenergijska Marles hiša v Sloveniji

 

Rezultat Marlesovih vlaganj v razvoj je koncept Zero Energy Home, s katerim so se odzvali na trende, ki gredo v smeri popolne energetske samozadostnosti večine objektov. Vse Marlesove hiše, zgrajene po tem konceptu, imajo poleg prisilnega prezračevanje z rekuperacijo vgrajeno predpripravo za morebitno poznejšo namestitev sončne elektrarne, polnilnice za električni avtomobil ter predpripravo za uporabo deževnice. Tako je vsaka Marlesova hiša pripravljena, da postane aktivna, s tem pa energetsko neodvisna in samozadostna. Lahko pa kupcem v sodelovanju s partnerji zagotovijo, da bodo njihove montažne hiše že danes imela lastno sončno elektrarno in polnilno postajo za električni avtomobil.

 

Tehnološko dovršene montažne Marles hiše

»Če smo še pred desetletjem razvijali enostavne sisteme gradnje ter dajali poudarek na gradnji z naravnimi in okolju prijaznimi materiali, je trend danes povsem drugačen,« pravijo v Marlesu. »Zgolj« energetsko učinkovite sisteme so zamenjali sistemi visoko učinkovitih nizkoenergijskih hiš, pasivne hiše ter aktivne hiše.

Tehnološko dovršena montažna hiša je tako narejena iz super izolacijskih materialov, za delovanje uporablja obnovljive vire energije in ima vgrajen vrhunski prezračevalni sistem z rekuperacijo, ki lahko vrača do 93 odstotkov energije in poskrbi, da je v dveh urah zrak v hiši v celoti zamenjan.

Vse te napredne rešitve med drugim omogočajo popolno neodvisnost objekta od virov energije. Tako se s pomočjo solarnih kolektorjev proizvaja električna energija, ki jo objekt koristi za svoje delovanje, presežki pa se shranjujejo v hranilnikih električne energije, preko katerih se polnijo električni avtomobili, najbolj napredne naprave pa ob viških in mankih omogočajo samostojni dvosmerni promet te energije z okolico.

 baner gradnja hise

DOM24h – pogled v prihodnost

V takšen tehnološko napreden objekt, ki deluje po konceptu neto ničenergijske stavbe, so vgrajeni inteligentni gospodinjskih aparati ter druga notranja oprema s čutnimi zaznavami za spreminjanje ambientalnega občutka glede na razpoloženjsko stanje uporabnikov. Takšen objekt uporabniki nadzirajo in upravljajo prek za to posebej razvitih in naprednih multimedijskih aplikacij.

V Marlesu so se razvoja takšnega objekta prihodnosti lotili skupaj z 12 slovenskimi partnerji v sklopu enega najbolj prebojnih slovenskih razvojnih projektov, vrednim več kot 15 milijonov evrov. Vzorčni objekt DOM24h, bo v veliki meri energetsko samozadosten in bo deloval na konceptu neto nič energijske stavbe. Z integriranim konceptom »life-cycle thinking« bo okolju prijazen, pameten in dovolj fleksibilen ter bo omogočal zdravo in udobno bivanje. Z gradnjo objekta so že pričeli v začetku februarja, stanovanjska stavba pa bo prvi primer neto nič energijske stavbe, zgrajena iz materialov z negativnim okoljskim odtisom.

 

Marles hise montazna hisa

Marlesova hiša - DOM24h – pametni dom prihodnosti

 

Vse za električno mobilnost na enem mestu

Kot pravijo v Marlesu, je danes v svetu vse več medpanožnega povezovanja, saj je za doseganje čim večje energetske učinkovitosti in bivalnega udobja potreben preplet znanj iz različnih panog.

Marles je tako v začetku lanskega leta sklenil še eno partnerstvo. Gre za povezavo s podjetjem Porsche Slovenija oziroma njegovim projektom MOON. Cilj tega povezovanja je kupcem Marles hiš omogočiti mobilnost na najvišji ravni in z minimalnim obremenjevanjem okolja.

Dejstvo je, da električna mobilnost počasi postaja realnost. Uporabnost, praktičnost in prostornost zadnje generacije električnih avtomobilov je že skoraj povsem primerljiva z avtomobili, ki jih ženejo motorji z notranjim izgorevanjem. Njihov doseg raste in dneva v dan – že trenutne, še posebej pa prihajajoče generacije obljubljajo med 300 in 500 kilometri dosega z enim samim polnjenjem. Enostavnost, praktičnost, dosegljivost in navsezadnje tudi ugodno ceno energije pa omogoča samo redno polnjenje avtomobila na domači hišni postaji ali električni polnilnici.

 

Marles hise pasivna hisa

 

Kupcem družinskih Marlesovih hiš ali drugih bivalnih objektov ne bo več treba skrbeti, kje bodo polnili svoj električni avto. Vse potrebno lahko hitro, enostavno in na enem mestu uredijo že ob odločitvi za nakup hiše. Ne le to, kupec se bo lahko po želji odločil tudi za vgradnjo fotovoltaičnega sistema, s katerim bo energijo pridobival iz sonca in jo hranil v domačem hranilniku. In če k temu dodamo še odličnost energetsko varčnih Marlesovih hiš, trajnostna načela gradnje hiš in bivanja ter inteligentno upravljanje doma, je prihodnost bivanja na voljo že danes.


Vsa morebitna dodatna vprašanja za Marles hiše napišite v spodnji kontaktni obrazec, kjer vam bomo poskušali odgovoriti v najkrajšem času.


Marles d.o.o.
   
Ime in priimek:
Naslov:
Pošta in kraj:
Vaš e-poštni naslov:
Kontakni telefon:
Zadeva:
Sporočilo:
  Pošljite kopijo sebi
 
Zaradi varnosti vas prosimo če prepišete naključno generirano kodo v spodnje vnosno polje. Če koda ni berljiva kliknite nanjo in bo sistem naložil drugo kodo
Varnostna koda:
 
Soglasje Soglašam, da moje posredovane osebne podatke lahko zberete in uporabite za namen priprave informativne ponudbe. V kolikor je za pripravo svetovanja ali informativne ponudbe potrebna soudeležba partnerskega podjetja (izvajalca monterskih storitev), soglašam, da obdelovalec (spletni portal www.varcevanje-energije.si) za pripravo ponudbe posreduje oddano povpraševanje ustreznemu partnerskemu podjetju. Več v Obvestilu o zasebnosti.
 
 

Povezane vsebine

IZKORISTI UGODNO PONUDBO

Net metering, ki je trenutno še v veljavi, lahko izkoristite do konca leta 2023. Podjetje Enertec, z blagovno znamko Moja Elektrarna, s praktičnimi izračuni ponazori primerjavo sedanjih pogojev neto meritev za samooskrbo z elektriko s prihodnjimi, ter vam za sončno elektrarno...

Preverite akcijsko ponudbo za tandem - toplotne črpalke Bosch in prezračevalni sistemi Sabiana in si zagotovite posebne pogoje nakupa. Med sistemi za ogrevanje, hlajenje in prezračevanje spoznajte sistem, ki vam omogoča priročno in celovito rešitev na enem mestu.

Se želite na novo zaposliti? Veto Group združuje skupino uspešnih prodajnih centrov za ogrevanje, hlajenje, prezračevanje. Z odgovornim delom do zaposlenih in strank medse vabijo nove sodelavce. Če iščete dolgoročno zanesljivo delo, vabimo da prijavo za delo oddate TUKAJ!

V podjetju SONCE so razvili poslovni model, s katerim si lahko podjetja brez finančnega vložka zagotovijo nižjo, predvsem pa stabilno ceno elektrike in okolju prijazno energijo. Ponujajo jim možnost za sklenitev služnostne pogodbe za namestitev opreme, s katero bodo prišli do lastne naprave. Edini pogoj je, da...

Če imate težave z vlago, želite pravočasno poskrbeti za klimo poleti, ali ste v dilemi kateri ogrevalni sistem je z vidika porabe energije optimalen za vas, vam priporočamo stopiti v stik s podjetjem Tersus. Spoznajte ekipo izkušenih mojstrov, ki poskrbijo za ugodno in prijetno bivanje. Njihova celovita ponudba...

Toplotna črpalka Stiebel Eltron LWZ se že nekaj let potruje kot toplotna črpalka za nove hiše, ki nima konkurence. Služi za priročno ogrevanje, prezračevanje in hlajenje nove hiše v...

baner naročilo revije sept23
 
ponudniki toplotnih

S klikom na posamično podjetje dostopate do tehničnih karakteristik ponudnikov TOPLOTNIH ČRPALK zrak – voda

fotovoltaicne-elektrarne
Posodobljen akcijski načrt OVE za sončne elektrarne predvideva cca. 10% rast letno. Do leta 2020 naj bi dodatno inštalirali 161 MW sončnih elektrarn. S sprejetjem Uredbe o samooskrbi…
ogrevanje
Toplotne črpalke prestrezajo energijo zemlje, zraka ali vode. Ob primerjavi sistemov za toplotne črpalke lahko kljub višjim stroškom investicije…
pasivna-hisa
Za ogrevanje, hlajenje, pripravo tople vode, klimatizacijo in razsvetljavo v pasivni ali skoraj nič - energijski hiši potrebujejo tako malo energije…
Gradnja in obnove
DOBRA PRAKSA GRADNJA in OBNOVE
Do leta 2020 naj bi po evropskih smernicah, ki jim sledi tudi Slovenija, razvoj gradnje energijsko učinkovitih stavb dosegel nivo skoraj nič – energijske hiše.