Ogrevanje na plin ima številne prednosti. Določeni dobavitelji zemeljskega plina novim uporabnikom v mesecu maju omogočajo do konca leta 2021 tudi do 50 odstotkov nižjo ceno. Prehod na ogrevanje na zemeljski plin ugodno stimulira država, investicija pa je ena najnižjih.
Zakaj ogrevanje na zemeljski plin?
Ogrevanje na plin predstavlja strateško pomembno rešitev. Zemeljski plin je z vidika onesnaževanja zraka pri ogrevanju stavb dobra alternativa, v celotni energetski mešanici je eden bolj pomembnih energentov za ogrevanje. Ker človek z vse večjimi potrebami po energiji vpliva na segrevanje ozračja ter sam sebi povzroča nemalo težav, se počasi prebuja zavest za hitrejše ukrepanje pri varčevanju ns vseh možnih nivojih..
Ogrevanje z zemeljskim plinom na dosegu roke
V Sloveniji imamo 82 občin, kjer se lahko gospodinjstva nemudoma priklopijo na zemeljski plin. V teh občinah je priklop na ogrevanje z zemeljskim plinom prednosten ob zamenjavi ogrevalnega sistema, višina subvencije za naložbo v plinsko peč pa znaša celo 50 % vseh priznanih stroškov (zgornja vrednost je omejena na 2.000 EUR).
Ogrevanje na plin – izračun prihrankov za specifičen primer gospodinjstva
Ogrevanje na zemeljski plin v 10 letih obratovanja plinske peči pridela večje prihranke v primerjavi z ostalimi energenti, potrjuje raziskava Fakultete za strojništvo Univerze v Ljubljani. Za primer bolj potratne hiše energijskega razreda E (180 m2), ki ima ogrevanje na plin dosega za 64 odstotkov večje prihranke, kot če bi hišo ogrevali na drva. Če ogrevanje na plin primerjamo s toplotno črpalko zrak-voda so prihranki pri plinskem kotlu še večji in ti znašajo do 75 odstotkov. Povedano drugače, tudi bolj potratne hiše s prehodom na ogrevanje na zemeljski plin v 10 letih obratovanja prihranijo tudi do 10.000 evrov.
Prednosti ogrevanja na plin
Zanesljiva dobava zemeljskega plina, nizka in stabilna cena ter visoka energijska vrednost, so le nekatere prednosti zemeljskega plina. Novejši plinski kondenzacijski kotel ima v primerjavi z drugimi ogrevalnimi sistemi tudi do 30 % višji izkoristek, ogrevanje z zemeljskim plinom ne zahteva stroškov vzdrževanja, odpadejo stroški prevoza goriva ter plačevanje energenta na zalogo. Zemeljski plin plačujemo po porabi, povišano porabo zaznamo takoj.
Investicija v ogrevanje s plinsko pečjo je ena najnižjih, vložek ima najkrajšo dobo vračanja. Cene plinskih peči se gibljejo okrog 2.000 do 3.000 EUR. V Sloveniji imamo 82 občin, kjer se lahko gospodinjstva priklopijo na zemeljski plin. V teh občinah je priklop na ogrevanje z zemeljskim plinom prioritetno ob zamenjavi ogrevalnega sistema. Višina subvencije Eko sklada za naložbo v peč na plin znaša 50 % vseh priznanih stroškov, vendar ne več kot 2.000 EUR.
Zamenjava dobavitelja zemeljskega plina se izplača
Ogrevanje z zemeljskim plinom ima tudi prednost s fleksibilnostjo trga. Dobavitelja zemeljskega plina lahko brezplačno zamenjate kadarkoli, distribucijo pa še naprej opravlja za področje pristojni operater omrežja.
Postopek zamenjave dobavitelja zemeljskega plina
V mesecu maju izkoristite ugodnosti pri dobavitelju zemeljskega plina Energiji plus. Zamenjavo dobavitelja lahko opravite na prodajnem mestu, preko spleta, ali po telefonu s pomočjo svetovalca, ki vam bo pomagal urediti vlogo. Na portalu Energije plus lahko preko posebnega obrazca naložite fotografijo zadnjega računa in oddate povpraševanje. Zamenjava dobavitelja zemeljskega plina pri Energiji plus poteka hitro. Če do 7. v mesecu prejmejo vašo podpisano pogodbo, boste z naslednjim mesecem že njihov odjemalec.
V primeru, da je vaš dobavitelj električne energije prav tako podjetje Energija plus, se vam splača združiti oba energenta pri istem podjetju. S paketom Dvojni plus boste tako prejemali le eno položnico za plin in električno energijo skupaj, ter si zagotovili fiksne cene obeh energentov za obdobje enega leta. Za nove kupce Energija plus zagotavlja 50 % popust za zemeljski plin do konca leta 2021.
Za več informacij o zamenjavi dobavitelja zemeljskega plina izpolnite spodnji obrazec.
Želite več informacij? "*" indicates required fields