Če imate težave z vlago, želite pravočasno poskrbeti za klimo poleti, ali ste v dilemi kateri ogrevalni sistem je z vidika porabe energije optimalen za vas, vam priporočamo stopiti v stik z podjetjem Tersus. Spoznajte ekipo izkušenih mojstrov, ki poskrbijo za ugodno in prijetno bivanje. Njihova celovita ponudba za prezračevanje, hlajenje in ogrevanje je sedaj dosegljiva po ugodnih cenah, ki se jih izplača preveriti. Posebej zanimiv je njihov produkt lokalni rekuperator Hansen. Pogosta vprašanja povezana s prezračevanjem in prezračevalnimi sistemi, kakšne so prednosti in kakšni so stroški izvedbe, predstavljamo v nadaljevanju.
Blagovna znamka prezračevalnih sistemov Blagovna znamka prezračevalnih sistemov z rekuperacijo Hansen sledi visokim ekološkim smernicam, ob vgradnji lokalnega prezračevalnega sistema ste upravičeni do 20 % povračila stroška investicije.
Težave hladnih in hkrati slabo prezračevanih hiš so preteklost - rešitev je lokalni rekuperator
Povsem razumljivo je, da zrakotesni objekti potrebujejo prezračevanje. Ker v večini starejših objektih ni mogoče kar tako speljati kanalskega centralnega prezračevanja, je potrebno iskati preprostejše rešitve. Tisti uporabniki, ki so za prezračevanje vgradili lokalni rekuperator vedo, da je sistem učinkovit in upraviči investicijo. Praksa kaže, da lokalni rekuperator, ki se vgradi v steno posamičnega prostora, ugodno nadomesti centralni prezračevalni sistem.
Če vam prevelika vlaga v prostoru povzroča težave, želite pravočasno poskrbeti za klimo poleti, ali ste v dilemi kateri ogrevalni sistem je z vidika porabe energije optimalen za vas, vam priporočamo stopiti v stik z podjetjem Tersus. Spoznajte ekipo izkušenih mojstrov, ki poskrbijo za ugodno in prijetno bivanje. Njihova celovita ponudba za prezračevanje, hlajenje in ogrevanje je sedaj dosegljiva po ugodnih cenah, ki se jih izplača preveriti.
Slovenska blagovna znamka prezračevalnih sistemov Hansen
Sistemi lokalne rekuperacije zraka niso nova tehnologija, le-ti učinkovito izmenjujejo zrak mnogih objektov po vsej Sloveniji.
Direktor podjetja Tersus, Srečko Artač, pojasni kaj je bilo njihovo vodilo razvoja tega novega lokalnega rekuperatorja: "Rekuperacija se je danes že dodobra uveljavila kot preprosta in energijsko učinkovita izmenjava zraka v objektih. Naši kupci, ki porebujejo novo ogrevanje, potrebujejo tudi zdravo klimo. Ta prezračevalni sistem, z visoko kakovostjo izvedbe, poskrbi za stalno čist zrak v prostoru. Predstavlja pomemben vidik sodobne gradnje, saj prispeva k boljši kakovosti bivanja in hkrati varčevanju z energijo. Montaža je hitra in enostavna, prostor pa se prezračuje brez energijskih izgub. Vračanje toplote s prezračevanjem omogoča keramični izmenjevalnik toplote (rekuperator), ki črpa topel zrak iz prostora, zbrano toploto shranjuje, nato pa toploto oddaja v hladnejši zunanji zrak. Ob tem se svež zunanji zrak v rekuperatorju tudi filtrira. Naši rekuperatorji Hansen so uvrščeni na seznam Eko sklada, ob nakupu parnega števila rekuperatorjev, ki so povezani v en sistem, ste upravičeni do 20 % povračila stroška investicije ter 2 let garancije."
Sl HANSEN Eco 150
|
Sl. HANSEN Pro 160
|
Posebnosti lokalnega rekuperatorja HANSEN
Lokalni rekuperator Hansen odlikuje poseben brezkrtačni motor z nizko porabo energije, 15-cm dolga keramična kocka ter loputa z avtomatskim zaklopom, ki v stanju mirovanja preprečuje vstop zunanjega prahu. Lokalni rekuperator, z vgrajenim G3 filtrom zraka, omogoča 3 hitrostne stopnje delovanja, ima vgrajen avtomatski zaklop, hkrati tudi senzor vlage.
Po potrebi lahko sami upravljate pretok zraka in uravnavate vlago, senzor vlage vam omogoča nastavitev različnih stopenj zračne vlažnosti.
Rekuperatorje je mogoče žično ali brezžično povezati v en sistem upravljanja preko stenskega kontrolerja ali daljinskega upravljalnika. Menjava filtrov je preprosta, indikacijska lučka opozori na potrebo po menjavi. Produkt je kakovostno izdelan in estetsko oblikovan, z ugodnim razmerjem kakovost cena. Montaža je čista, z minimalnim posegom v prostor. Z brezžično povezavo enot se je moč izogniti dodatnemu vrtanju po stenah, saj rekuperator upravljamo preko daljinskega upravljalnika. Vgradnja se vrši v zidno odprtino širine 10 in 16 cm. Širina zidu, v katero montiramo lokalni rekuperator, je prilagodljiva (med 25 cm in 100 cm).
Prezračevalni sistem Hansen se zmontira hitro in enostavno tudi v starejših objektih
Za prezračevanje domov, počitniških objektov, ter tudi poslovnih zgradb se je lokalno prezračevanje izkazalo za optimalno učinkovito. Težave, kot so vlaga, plesen na steni, cvetni prah ter zatohlost v prostorih, so mnogi odpravili ravno s prezračevalnimi sistemi.
Lokalni rekuperator – pogosta vprašanja
Kako je uveljavljeno prezračevanje z lokalno rekuperacijo, kakšne so prednosti in kakšni so stroški izvedbe, nam je pojasnil predstavnik podjetja Tersus, Srečo Artač, ki dobro pozna problematiko. Z lastnimi rekuperatorji so opremili že več sto stanovanjskih objektov.
Srečko Artač, direktor podjetja Tersus
Kaj v praksi opažate, kdaj so lokalni rekuperatorji dobra rešitev pri prezračevanju stanovanj, katerim stavbam jih priporočate?
Prednosti lokalne rekuperacije so preprosta in hitra vgradnja, visoka učinkovitost in prilagodljivost. Lokalno prezračevanje je namenjeno za vgradnjo v bivalne prostore, počitniške objekte in pisarniške prostore. Težave z vlago se po naših izkušnjah v večini primerov močno izboljšajo, če že ne povsem odpravijo. Na vse to pa seveda vplivajo kakovost, vrsta in način gradnje hiše, bivalne navade, hidroizolacija objektov, predvsem pa toplotni mostovi.
Kako deluje lokalni rekuperator, ali potrebuje napajanje z električno energijo, kakšni so stroški delovanja, ter ali poznamo več vrst?
Lokalni rekuperator deluje s pomočjo visoko učinkovitega aksialnega ventilatorja, ki za napajanje potrebuje priklop na električni priključek. Poraba energije je zanemarljiva in je ob neprestanem delovanju 365 dni znaša le nekaj evrov na enoto. Deluje po načelu vračanja energije. Pri lokalnih rekuperatorjih se uporabljajo keramični izmenjevalniki, ki shranjujejo energijo odpadnega zraka in jo po spremembi cikla – smeri pretoka zraka oddajo svežemu vpihanemu zraku. Za delovanje potrebujejo električno energijo. Večinoma so v prodaji rekuperatorji z uporabo dvosmernega motorja in ciklom delovanja 70 sekund, na voljo pa so tudi lokalne naprave pa prezračevanje z dvema motorjema. Pri teh napravah se en uporablja koristi za vpih, drugi za izpih zraka. Za vgradnjo teh tipov naprav potrebujemo večje izvrtine v steni.
Lokalni rekuperator smer črpanja zraka ali vpihovanja zamenja vsakih 70 sekund (odvisno od izbire načina delovanja). Prvi cikel: zrak skozi keramično kocko iz notranjosti potuje ven iz prostora. Drugi cikel: rekuperator črpa zrak od zunaj, ta se v keramični kocki prefiltrira in ogreje. Tako v prostor vpihujemo svež in primerno ogret zrak.
Kam ga je optimalno vgraditi, od česa je odvisno število, kakšni so posegi v stene?
Običajno se rekuperatorji vgrajujejo ob okno, približno 25–30 cm od stropa, običajno se v povprečno veliko hišo vgradi 6–8 enot. Ventilatorji za prezračevanje se vgrajujejo s strojem za diamantno vrtanje, s premerom izvrtine 162 mm. Odvisno od tipa gradnje traja čas vgradnje ene enote 2 do 3 ure.
Kako vzdržljiva je naprava, kaj spada pod redno vzdrževanje in kako dolga je življenjska doba?
Same naprave so izredno zanesljive, število okvar je zanemarljivo. Redno vzdrževanje pomeni čiščenje filtra in samega keramičnega izmenjevalnika. To se običajno opravi vsakih nekaj mesecev oz. ko nas na to opozori signal na napravi. Izredno pomembno je, da so naprave zasnovane tako, da je dostop do filtrov in keramičnega izmenjevalnika kar se da preprost, s čim manj vijačenja.
Lokalni rekuperatorji so upravičeni do subvencij, kolikšna je subvencija za povprečno veliko stanovanjsko hišo?
Naprave so uvrščene na seznam za pridobitev subvencije Eko sklada. V našem primeru je do subvencije upravičena stranka, ki vgradi parno število ( 2, 4, 6 …) med seboj povezanih enot. Sicer so subvencije odvisne od razpoložljivosti sredstev in aktualnih razpisov Eko sklada. Subvencija se prizna v višini do 20 % investicije, za stanovanjsko hišo to pomeni 800–1000 evrov.
Kakšna je cena lokalnega rekuperatorja
Cena posamičnega rekuperatorja z osnovno vgradnjo in upoštevanim 9.5% DDV znaša cca. 600,00 EUR, ob upoštevanju subvencije v višini 20 %, pa to pomeni strošek vgradnje manj kot 500,00 € na enoto.
Vas zanima investicija v lokalni rekuperator Hansen? Izpolnite spodnji kontakti obrazec in v najkrajšem možnem času vam bomo odgovorili na vprašanja.
Povezane vsebine